Policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali 42-latka, który prowadził motorower w stanie nietrzeźwości. Wcześniej dalszą jazdę uniemożliwili mu inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy wezwali patrol Policji.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 28-latek, który zgłosił zdarzenie opowiadał przybyłym na miejsce policjantom, że w samym centrum miejscowości Złota zwrócił uwagę na motorowerzystę jadącego bez kasku. W pewnym momencie kierujący przewrócił się, a gdy zgłaszający chciał mu pomóc wyczuł od niego woń alkoholu. Wówczas to postarał się, aby mężczyzna nie kontynuował już swojej jazdy. Pomogły mu w tym inne postronne osoby, które zabrały motorower i zabezpieczyły go na jednej z pobliskich posesji.

Kierowca chociaż przy całym zamieszaniu poszedł w swoją stronę to jednak szybko wpadł w ręce policjantów. Ci potwierdzili, że znajduje się on w stanie upojenia alkoholem. Przeprowadzone badania wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 42 –latka. Dodatkowo okazało się także, że pojazd którym poruszał się mężczyzna nie miał aktualnych badań technicznych i w ogóle nie powinien znaleźć się na drodze. 42-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia motoroweru.

Źródło: KPP Pińczów