Za nami VI festyn rodzinno – środowiskowy „Wakacje 2017”. Jak co roku, odbył się on na przystani kajakowej w Chrobrzu, nad sama rzeką Nidą. Sobótki zorganizowane zostały przez Społeczny Komitet Organizacyjny: Szkołę Podstawową w Chrobrzu, Radę Rodziców, Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet. Imprezę poprowadziły: Dyrektor SP w Chrobrzu – p. Gabriela Kłap oraz p. Urszula Wodolska.

Podczas festynu dostrzegliśmy wielu zaproszonych gości, w tym: Wójta Gminy Złota Tadeusza Sułka z małżonką, radnych naszej gminy , sołtysów wsi Chroberz i Wojsławice, księdza proboszcza oraz osoby współpracujące ze szkołą. Swoje stoiska wystawiły też instytucje i stowarzyszenia: Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu, Caritas. Ponadto Rada Rodziców i obsługa szkoły zajęła się stoiskami z gastronomią: kiełbaskami z grilla, żurkiem, bigosem, ciastami.

Program festynu przewidywał „dla każdego coś miłego”. I tak najmłodsi mogli porysować i wziąć udział w konkursach. Konkursy sprawnie przeprowadziła pani Anna Steckiewicz. Dzieci nagradzane były licznymi nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Poza tym nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni, stoisk z zabawkami, a przede wszystkim dzieci chętnie bawiły się na placu zabaw. Odbyło się też tradycyjne plecenie wianków, które potem popłynęły z nurtem rzeki.

Występ przebiegał według ustalonego harmonogramu. Rozpoczęły go przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przy naszej szkole. Najmłodsi pokazali się w dwóch tańcach. Uczniowie klas 0 - VI zaśpiewali przygotowane piosenki, zagrali też na fletach, a zespół akordeonowy – na akordeonach. Taniec hawajski zatańczylizerówkowicze. Na zakończenie części artystycznej uczniowie klas II - IV pokazali walca. Występ przygotowały panie: Małgorzata Stępień, Urszula Wodolska, Lilia Strogusz - Sabat.

Na festyn przybyła delegacja harcerzy z Buska – Zdroju, pod opieką pani Teresy Leszczyńskiej. Harcerze zbierali dobrowolne datki na budowę hospicjum. Mieszkańcy okazali swoją hojność, dzięki czemu udało się zebrać 572 zł. Uczennica Gimnazjum w Chmielniku podziękowała organizatorom i uczestnikom festynu śpiewając piosenki.Klub Signum Polonicum z Pińczowa dał pokaz walki na miecze, chętni mogli też postrzelać z łuku. Na scenie zobaczyliśmy również panie z zespołu „Przystań”i panie z Chroberskiego Stowarzyszenia Kobiet. Statuetkę „Super Osobowość Chrobrza” otrzymał pan wójt Tadeusz Sułek.Do tańca przygrywały zespoły: „Alter Ego” i „Revel”.

Imprezę sponsorowali:

 • Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek
 • Starostwo Powiatowe w Pińczowie
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Złotej
 • radni: T. Bochniak, D. Tarka, A. Wypych
 • sołtysi wsi Chrobrza i Wojsławic – J. Bogdan, D. Jaworski
 • Proboszcz Waldemar Krochmal
 • G. Koziarowie
 • E. Kaszowie
 • T. Kaszowie
 • P. Litwińscy
 • M. Kowalscy
 • W. Podrazowie
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Nieprowicach
 • Tulej – Burek
 • P. Loziowie
 • Kopalnia Gipsu „Leszcze” S.A. - p. Leszek Irla
 • Firma SINIAT – p. Wasilij Liviniuk
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu
 • Mini – Mrówka w Złotej - p. J. Safian
 • Bank BGŻ BNP Paribas w Kazimierzy Wielkiej

Patronat medialny sprawował serwis chroberz.info – P. Bochniak, K. Szostak. Zachęcamy do obejrzenia relacji foto i filmu z drona na stronie chroberz.info.

Tekst: SP Chroberz

Zdjęcia: Karolina Szostak, Waldemar Kucięba, pb, chroberz.info

> Więcej zdjęć w galeriach:

#Zdjęcia Karoliny Szostak: https://goo.gl/photos/TADAViULMb2Y5Doi7

#Zdjęcia Waldemara Kucięby, pb: https://goo.gl/photos/Q5yQKZ4C4jpWasTL9