W uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) miało miejsce w naszej szkole Świąteczne Spotkanie Integracyjne pod hasłem: „W poszukiwaniu maleńkiej miłości”. Spotkania bożonarodzeniowe są już naszą tradycją, na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkoły. Tegoroczne święto zgromadziło w murach placówki tłumy, z czego bardzo się cieszymy!

Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Złota – p. Tadeusz Sułek z małżonką, ks. proboszcz Waldemar Krochmal, radni, sołtysi, emeryci oraz: Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet, Rada Rodziców – współorganizator uroczystości, OSP Chroberz, Biblioteka Publiczna filia w Chrobrzu, partnerzy i przyjaciele szkoły oraz sponsorzy. Nie zabrakło też licznie przybyłych rodziców i dziadków naszych uczniów.

Wszystkich zebranych na wstępie powitała pani dyrektor Gabriela Kłap, oddając głos prowadzącej- p. Urszuli Wodolskiej. Celem spotkania było zaprezentowanie przedstawienia jasełkowego w wykonaniu uczniów - przygotowanego przez p. Waldemara Kuciębę i p. Małgorzatę Stępień oraz wspólne kolędowanie. W program artystyczny włączyły się dzieci z każdej z klas, a nawet przedszkolaki. Najmłodsi, zachęcani gromkimi brawami, ochoczo śpiewali pastorałki. Usłyszeliśmy też w śpiewie dzieci z zerówki wraz z klasą pierwszą oraz uczniów klasy drugiej- występy przygotowały wychowawczynie: U. Wodolska, A. Dracz, L. Strogusz-Sabat,  R. Magdziarz.

W tym roku zaprosiliśmy do wykonania kolęd/ pastorałek również gości. Po występie dzieci, swoje popisy dali: p. Stenia Wypych - żona radnego, emerytowane nauczycielki naszej szkoły, Rada Rodziców i nauczyciele. Wyrazy uznania za wspaniałe występy wyraził pan wójt. Dla śpiewających i gości przygotowane zostały upominki – bombki, wykonane przez panie: Annę Dracz i Lilię Strogusz – Sabat. Po tej części nastąpiło wspólne kolędowanie. Zabrzmiały znane kolędy, śpiewane przez wszystkich w formie karaoke.

Miłą , świąteczną atmosferę, udało się nam stworzyć dzięki zaangażowaniu wielu osób: dzieci, dyrekcji, nauczycieli, obsługi – panie przygotowały pyszny kompot z suszonych owoców, rodziców- upiekli pyszne ciasta, partnerów szkoły i sponsorów- podarowali wiele słodkości, owoce, cukierki, nagrody rzeczowe, za co serdecznie dziękujemy!

Głównymi sponsorami byli: Rada Rodziców, Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet, Bank BGŻ BNP Paribas, Szkoła językowa, Biblioteka Publiczna, radni z naszej miejscowości: p. Dariusz Tarka, p. Adam Wypych, p. Tadeusz Bochniak, p. K.E. Kaszowie, p. A.T. Kaszowie. Serdeczne podziękowania składamy też państwu Annie i Stanisławowi Steckiewiczom, rodzicom dzieci wykonujących stroiki i dekoracje do szkoły i instytucji.

Wszelkie działania związane z okresem świątecznym podejmowane były we współpracy z Parafią Rzymsko – Katolicką w Chrobrzu.

Myślimy, że zamierzony cel został osiągnięty: Nowy Rok rozpoczęliśmy wspólnie ze wszystkimi, którzy współpracują z naszą szkołą, tworzą ją i wkładają w nią serce, a „szukając maleńkiej miłości” w związku ze Świętami Bożego Narodzenia, mogliśmy podzielić się nią w gronie przyjaciół szkoły.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

Tekst: R. Magdziarz, G. Kłap, U. Wodolska. Opracowanie: R. Magdziarz. Zdjęcia: M.Gawłowska.