22 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej – święto wszystkich skautów.

W Szkole Podstawowej w Chrobrzu od rana panowała uroczysta atmosfera. Drużyna w pełnym umundurowaniu budziła podziw, zwłaszcza wśród najmłodszych. Po zakończonych lekcjach harcerze i zaproszeni goście spotkali się na harcerskim kominku.

Zbiórka rozpoczęła się od raportu zastępów i odśpiewania hymnu harcerskiego. Nie mogło zabraknąć gawędy opowiedzianej przez druhnę dyrektor. Teraz już można było przejść do kolejnego punktu. Dla Igi i Klaudii była to długo wyczekiwana chwila, bo właśnie w tym dniu miały złożyć Obietnicę Zuchową.

Ale zanim to nastąpiło musiały przejść przez wiele prób: popisać się znajomością geografii i ułożyć z rozsypanych karteczek mapę Polski, drugie zadanie polegało na wykazaniu się dzielnością i wyciągnięciu z worka… myszy bez cienia strachu. W trzecim zadaniu czarownica wniosła dymiący kociołek i nastąpiło wyparzanie języka, aby już zawsze zuch był prawdomówny. Kolejne zadanie sprawiło całej drużynie ogromną uciechę, ale i nasze zuchy też świetnie sobie z nim poradziły, bo przecież - nocniczek to ludzka rzecz. W piątym zadaniu zuchy zaprosiły swoich starszych kolegów do wspólnej zabawy ucząc pląsa „ Labada”.

Na zakończenie zuchy obiecały, że będą się stawać coraz lepszymi. Na co rodzice i goście wyrazili przychylna opinię i mogły już złożyć Obietnicę Zuchową.

Nastąpiła uroczysta chwila – w otoczeniu swojej drużyny i rodziny dziewczyny stały się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Były wspólne śpiewy, nagrody i podziękowania. Druhna Majka otrzymała zielony sznur i wręczona została Brązowa Odznaka Chorągwiana „Jodła”. Teraz już przyszła pora na wielki tort i inne słodkości przygotowane przez mamy i babcię harcerzy. Na koniec nucąc „ogniska już dogasa blask” wszyscy mogli powrócić do swoich domów.

Źródło: SP Chroberz

dzień mysmi braterskiej w SP Chroberz