W poniedziałkowe popołudnie pińczowscy policjanci zatrzymali kierowcę będącego pod wpływem alkoholu, który spowodował kolizję drogową. Grozi mu z to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj na skrzyżowaniu dróg w Bogucicach. Tam 62 -letni kierujący pojazdem marki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej od strony Buska-Zdroju 21 –letniej kobiecie kierującej osobowym audi. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało. Wkrótce okazało się jednak, że sprawca kolizji był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna chciał uregulować koszty szkody, jednak kobieta czując od niego woń alkoholu powiadomiła o wszystkim Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia poszkodowanej. Jednak mężczyzna nie był w stanie prawidłowo wykonać badania na stan trzeźwości. Dlatego pobrano od niego próbkę krwi do badań laboratoryjnych.

62 -latek odpowie za spowodowanie kolizji. Jeśli wyniki badań krwi potwierdzą przypuszczenia mundurowych odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego prawo jazdy, które uzyskał 33 lata temu zostało już zatrzymane. Ponadto za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. DS, Źródło: KPP w Pińczowie