Wakacje nad morzem zawsze przyciągają ogromną liczbę osób, ale okazuje się, że nie tylko branża turystyczna zapewnia zyski. Nawet w kurortach takich jak Międzyzdroje pojawiają się oszuści szukający łatwego zarobku. Zaskakujące jest to, że trend ten był już obserwowany w przeszłości, ale pozostawał niezauważony. Jak to możliwe, że nawet doświadczeni turyści dają się nabrać na tak prostą sztuczkę?

"Trzy kubki" to stara, ale skuteczna metoda oszustwa

Podczas wakacji wszyscy chcemy się zrelaksować, ale ważne jest, aby pamiętać, że należy zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe. Podczas wakacji Internet jest zalewany stronami (linki do strony), które reklamują bonusy w nielegalnych kasynach. A na ulicach pojawiają się oszuści, którzy czekają na łatwowiernych obywateli.

Gra w "trzy filiżanki" to starożytna aktywność, która wciąż jest wykorzystywana przez oszustów. Szczególnie latem wiele osób szuka sposobów na szybkie zarobienie pieniędzy bez wysiłku, a oszuści niestrudzenie wymyślają nowe metody oszustwa. Ostatnio nad Morzem Bałtyckim można zaobserwować powrót nieuczciwych grup, które wciągają turystów do swojej gry. Zasady gry są dość proste: przed graczem umieszczane są trzy kubki, a jego zadaniem jest odgadnięcie, gdzie znajduje się piłka lub inny przedmiot. Jeśli gracz zgadnie, wygrywa; jeśli nie, traci pieniądze. Policja ostrzega, że te promocje są specjalnie zaplanowane w celu wzbogacenia oszustów i odradza udział w nich.

Policja zauważa, że oszuści rzadko działają w pojedynkę. Zwykle mają wyspecjalizowaną grupę kilku osób. Jedna z nich wybiera "ofiarę" i zaprasza ją do gry, podczas gdy inna zarządza grą. W ostatnim czasie proceder ten stał się bardziej aktywny, co zmusiło policję do zwiększenia patroli w Międzyzdrojach i innych nadmorskich miejscowościach.

"Trzy kubki" - iluzja oszustwa

Gra w "trzy kubki" to ciekawe zjawisko, które wywołuje różne reakcje. Pomimo tego, że znana jest od dawna, wciąż znajdują się osoby, które gotowe są uwierzyć w swoje szczęście i postawić pieniądze na szali. Ale w rzeczywistości ta gra to nic innego jak iluzja i oszustwo.

Kiedy oszuści umieszczają kulkę pod jednym z kubków, w rzeczywistości jest ona już w ich rękach. Jeśli więc myślisz, że czyste szczęście daje komuś szansę na wygraną, to bardzo się mylisz. Oszuści działający w grupie mają swojego człowieka w tłumie, który celowo wygrywa, aby przyciągnąć uwagę i skusić tych, którym nie udało się postawić swoich pieniędzy. Takie okrutne praktyki są kontynuowane.

Bądź czujny i nie daj się oszukać! Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że w takiej rozrywce nie ma miejsca na fair play i sprawiedliwość. Lepiej poświęcić swój czas i uwagę innym rodzajom rozrywki, które nie stanowią zagrożenia dla naszych finansów, a przyniosą prawdziwą radość i przyjemność.

phptp