[Materiał promocyjny]

Kredyt konsolidacyjny to coraz chętniej wybierane rozwiązanie przez osoby, które wzięły na siebie zbyt wiele zobowiązań finansowych. Z jego pomocą możesz zamienić kilka, a nawet kilkanaście mniejszych  pożyczek czy kredytów w jeden kredyt o stałej racie, wpłacanej zawsze w tym samym terminie na to samo konto.

Nie każdy kredyt konsolidacyjny jest jednak tak samo opłacalny. Niektóre oferty pozytywnie wyróżniają się na tle pozostałych. Jak jednak znaleźć te najkorzystniejsze? Podpowiadamy!

Kredyt konsolidacyjny – sposób na zbyt wiele zobowiązań

Kredyt konsolidacyjny to sposób na poprawienie sytuacji finansowej osób, które są już na skraju spirali zadłużenia. Często jest ostatnim ratunkiem przed wpadnięciem w długi. Niekiedy jednak okazuje się szansą na optymalizację sytuacji finansowej, a tym samym odciażeniem miesięcznego rozporządzalnego budżetu. W ramach konsolidacji możesz zamienić mniejsze zobowiązania na jedno, z jedną ratą kredytową. Nie jest to jednak kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Żeby go dostać trzeba mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że bank pożyczka Ci środki na spłacenie zaciągniętych do tej pory zobowiązań. Zwykle nie trafią one nawet na Twoje konto, a są wysyłane bezpośrednio do Twoich wierzycieli. Jest to bowiem przykład kredytu celowego. Nie musisz się nawet martwić przesłaniem środków na odpowiednie konta. W kilkanaście godzin on pozytywnej decyzji kredytowej Twoja sytuacji finansowa może się wyprostować.

Kredyt konsolidacyjny – jak wybrać?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ofert kredytów konsolidacyjnych. Wśród nich nie tak łatwo wybrać ten najlepszy. Niekiedy różnią się one tylko niewielkimi szczegółami. Zdarza się jednak, że różnice w kosztach są dużo bardziej zauważalne. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę, żeby wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny? Przed podpisaniem umowy kredytowej koniecznie przeanalizuj następujące parametry:

  • wysokość raty po skonsolidowaniu kredytu,
  • wysokość prowizji pobieranej przez bank,
  • wysokość całkowitej kwoty, którą będziesz musiał oddać bankowi,
  • wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania RRSO,
  • sposób zabezpieczenia kredytu,
  • opóźnienia w spłacie kredytu.

Pamiętaj, że najniższe oprocentowanie wcale nie oznacza, że kredyt będzie najtańszy. Na koszty kredytu wpływają również inne elementy. Dlatego najłatwiej jest porównywać oferty między sobą, analizując wysokość RRSO. Zasadniczo, im niższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania, tym korzystniejszy będzie kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny marzec 2020 – ranking

Żeby ułatwić Ci wybór odpowiedniej oferty, przygotowaliśmy ranking kredytu konsolidacyjnego ze stycznia 2020. Dzięki niemu dowiesz się, które oferty warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności.

  1. Citi Bank Handlowy – konsolidacja nawet do 150 tysięcy złotych

Jeśli wartość zaciągniętych przez Ciebie zobowiązań jest dość duża, możesz sprawdzić ofertę Citi Banku. Możesz uzyskać w nim konsolidację nawet do wysokości 150 tysięcy złotych. W ofercie tej masz możliwość rozłożenia spłaty na wygodne raty, których może być aż 120. Pożyczone środki możesz przeznaczyć na dowolny cel, co oznacza, że w tym banku skonsolidujesz nie tylko zaciągnięte kredyty, ale również pożyczki na raty czy chwilówki, które znajdziesz na Totalmoney.pl. Wnioskowanie o ten kredyt jest ponadto bardzo wygodne, gdyż formalności można dopełnić online. Szczególnie łatwe jest też ono dla osób, które były już klientami Citi Banku. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, nie musisz przedstawiać dokumentów handlowych. Dużą zaletą jest również szybki czas udzielenia decyzji kredytowej. W niektórych przypadkach zajmuje to zaledwie godzinę.

  1. Alior Bank – pożyczka gotówkowa do 200 tysięcy złotych z opcją konsolidacji

Alior Bank to kolejna instytucja, w której znajdziesz korzystny kredyt konsolidacyjny. Tutaj masz szansę na konsolidację zobowiązań o jeszcze wyższej kwocie w sumie, gdyż może być to nawet 200 tysięcy złotych. Krótszy jest jednak maksymalny czas spłaty zobowiązania. Alior Bank udziela konsolidacji maksymalnie na 60 miesięcy. Jak w każdym banku, również i w tym musisz wykazać odpowiednio wysoką zdolność kredytową, żeby móc ubiegać się o kredyt konsolidacyjny. Jeśli jesteś już klientem Aliora, możesz wykonać wszelkie niezbędne formalności za pośrednictwem sieci. Za każde pożyczone 1000 złotych zapłacisz w tej ofercie tylko 6 złotych. Jest to więc bardzo korzystna opcja.

  1. Santander Bank – konsolidacja mniejszych zobowiązań

Santander Bank również przygotował korzystną ofertę, jednak dla tych, którzy potrzebują konsolidacji zobowiązań do 50 tysięcy złotych. Dla nowych klientów kwota ta została jeszcze bardziej ograniczona. Wynosi maksymalnie 35 tysięcy złotych. Będzie ona jeszcze niższa, jeśli chcesz dopełnić wszystkich formalności online. Zaletą tego rozwiązania jest konieczność wykazania stosunkowo niskiego dochodu. Jako zabezpieczenie wystarczy zaledwie 2500 złotych, a dochód nie musi być otrzymywany w złotówkach.

kalkulator