Dziś Walentynki. Zakochani w różnych sposób wyrażają swoje uczucia. W niektórych miastach np. poprzez zawieszanie kłódek z inicjałami na mostach, kładkach jako symbolu trwałego uczucia. Natomiast w Chrobrzu, takim miejscem jest bez wątpienia tzw. drzewo miłości. Dziś już może nieco zapomniane, ale nadal noszące wyraźne ślady wyznań gorących uczuć nawet sprzed kilkudziesięciu lat.

Co to jest za drzewo? To buk pospolity, którego jedyny okaz w chroberskim parku znajduje się w jego północno zachodniej części. Dzięki gładkiej korze stał się idealnym miejscem do okazywania sobie miłości przez zakochane pary, za pomocą wycinania imion, inicjałów, serc i innych symboli. Takie rzeźby są niezwykle trwałe, a z czasem są jeszcze bardziej widoczne i mogą przetrwać dziesięciolecia.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć chroberskiego drzewa miłości, może odnajdziecie tam swoje rzeźby ;-)

Jeśli znasz jakieś historie związane z drzewem miłości lub znasz jego historię to prosimy o komentarz bądź informacje na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor: Rafał, Paweł Bochniak, chroberz.info
Zdjęcia: Paweł, Rafał

dm

dm

dm

drzewo miłości Chroberz

drzewo miłości