Po biegach ulicznych, półmaratonach i maratonach, a także biegach wysokogórskich, przyszedł czas na kolejne wyzwanie, które postawił przed sobą Jan Kasza biegacz z Chrobrza – ultramaraton w warunkach zimowych. Tym razem podjął się startu w niezwykle prestiżowym IV Zimowym Maratonie Świętokrzyskim, którego trasa liczyła 48 kilometrów i wiodła po pięknych zakątkach Gór Świętokrzyskich, a metę usytuowano przy Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. O prestiżu tej biegowej imprezy świadczy fakt, że rejestracja internetowa trwała nieco ponad 2 minuty. Tak błyskawicznie został wyczerpany limit miejsc!

Zgłosiło się prawie pięciuset uczestników, którzy do pokonania mieli nie tylko morderczą, ale i malowniczą trasę z Korzecka, poprzez Górę Miedziankę, Polichno, Chęciny, następnie morderczy podbieg na Zamek w Chęcinach i „prosto” do mety przy ECEG.

Wynik nie jest najważniejszy, bo nasz zawodnik biega dla pasji, ale z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy, że znalazł się w czołówce klasyfikacji generalnej biegu.

- Bieg wymagający, niezwykle piękna trasa, warto było przyjechać i wziąć udział w tym wydarzeniu. Organizatorzy postarali się pod każdym względem, maraton zakończyła oficjalna gala w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Były prezentacje multimedialne z biegu, a także uroczyste wręczenie pamiątkowych medali i wyróżnień – powiedział serwisowi chroberz.info Jan Kasza.

Chrobrzanin przekroczył więc swoją kolejną biegową granicę! Gratulujemy i będziemy śledzić kolejne starty naszego zawodnika.

Już dziś (niedziela, 26.01.2020 r.) o godz. 11:00 wystartuje w Pucharze Powstańców Styczniowych w Mostkach koło Suchedniowa.

Autor: pb, chroberz.info

zimowy maraton swietokrzyski jan kasza z chrobrza

zimowy maraton swietokrzyski jan kasza z chrobrza

zimowy maraton swietokrzyski jan kasza z chrobrza
Jan Kasza nr 157

zimowy maraton swietokrzyski jan kasza z chrobrza
Zdjęcia pochodzą ze strony: www.zimowyswietokrzyski.pl