Po ostatnim zamieszaniu z rozgrywkami ligowymi i „strajkiem” sędziów, mamy oficjalne potwierdzenie, że mecz inaugurujący nowy sezon rozgrywek o mistrzostwo Klasy B, gr.2 pomiędzy Strzelcem Chroberz, a GKS-em Solec-Zdrój odbędzie się tak jak planowano w najbliższą niedzielę (21.08) o godz. 17:00.

Przypomnijmy, że w poprzedni weekend nie odbyły się mecze jednej z grup Klasy A i gr.3 Klasy B. Jeszcze do wczoraj było zagrożenie, że niektóre mecze mogą się nie odbyć. Na szczęście kryzys w pewnym stopniu udało się zażegnać i w niedziele będzie można się cieszyć meczem ligowym. Miejmy nadzieję, ze z pozytywnym wynikiem dla naszego zespołu.

W przerwie meczu odbędzie się dekoracja drużyn Podzamcza i Olszyka, które okazały się najlepsze w rozgrywkach Dzielnicowych Mistrzostw Chrobrza w grupie młodzieżowej.

Nasz rywal
GKS Solec-Zdrój, a właściwie Vitalpol Solec-Zdrój, to spadkobierca dobrze znanej nam drużyny GKS Źródło Solec-Zdrój. Ten ostatni zespół rywalizował, w tym ze Strzelcem, ostatni raz w sezonie 2014/2015. Niestety drużyna borykała się z ogromnymi problemami organizacyjnymi. Nie stawiała się na mecze nawet w roli gospodarza i nic dziwnego, ze po 12 kolejce została wycofana z ligi. Trzeba jednak przyznać, że Źródło było bardzo ambitnym zespołem gdy wychodziło na boisko i potrafiło sprawić problemy w zasadzie każdemu przeciwnikowi. Ze Strzelcem w tym ostatnim dla nich sezonie Źródło grało dwa razy. W Solcu wygraliśmy 4:1, a na wiosnę przed własna publicznością wygraliśmy 3:1.

Pod koniec marca 2016 roku założono nowe stowarzyszenie, m.in. dlatego żeby uciec od długów które ciążyły w związku na Źródle i rozpoczęto od doprowadzenia płyty boiska do stanu używalności. Ponieważ w sezonie 2014/2015 była w fatalnym stanie. Chyba najgorsza wtedy w lidze. Jak jest obecnie? Na zdjęciach prezentuje się dość dobrze. Widać dużo pracy którą w nią włożono. Jeśli chodzi o skład, to raczej są to zawodnicy miejscowi, którzy do tej pory grali w Źródle, byli juniorzy. Jednak poza sparingiem z Pacanowem i wewnętrznymi grami ze swoimi juniorami nie wiemy czego się po tej drużynie spodziewać.

Widać również, że w Solcu bardzo poważnie podeszli do tematu i możemy liczyć, że GKS będzie solidnym ligowcem i na długo zagości na piłkarskiej mapie województwa. Taka miejscowość, uzdrowiskowa zasługuje na ligową drużynę.

Osoby, które nie będą mogły być na meczu zapraszamy do śledzenia wyniku live pod adresem: http://regiowyniki.pl/mecz/10508/Pilka_Nozna/Swietokrzyskie/Klasa_B/

(p i k)