Przedstawiamy sytuację ze Szwecji, jak wygląda walka z epidemią koronawirusa oczami mieszkańca. Poprzednie dwa wywiady z Włoch i Niemiec spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy wirtualnie „zajrzeć” do innych krajów. Przeczytać będzie można wywiady, raport m.in. z Kanady, Hiszpanii czy Anglii. Dziękujemy znajomym za dzielnie się swoimi spostrzeżeniami.

grafika sytuacja w szwecji

Ze Szwecji, nie w formie wywiadu ale również zobaczymy jak poszczególne kraje podchodzą do tematu koronawirusa.

Ja mieszkam na prowincji, więc ciężko opisywać sytuację w całej Szwecji. Tyle co z gazet i z internetu wiem. Mamy ponad 4000 chorych, a 142 osoby nie żyje. My pracujemy normalnie, bo u nas branża oparta na zamówieniach sprzed kilku miesięcy.

Nasz właściciel mówi, że pracować będziemy albo do czasu aż ktoś zachoruje i wprowadzą kwarantannę albo do czasu, aż nam się materiał skończy. Podchodzę do tego bezstresowo, bo u mnie codzienność polega na tym, że z jednego lasu jadę do innego lasu i w tym lesie popracuje, zwykle sama lub w ograniczonym kontakcie z innymi ludźmi.

Jak na razie jesteśmy zdrowi i zamiast panikować kontynuujemy remont domu. Ja już kwiaty sadzę bo coś z wolnym czasem trzeba robić. A to co dzieje się we Włoszech to w głowie mi się nie mieści...

Jednak Włochy to kraj z dużym zaludnieniem. Szwecja natomiast to 25 ludzi na kilometr kwadratowy. 3 miasta tylko są gęściej zamieszkałe. Myślę, że nie da się porównać skali i nie wiem czy te same rozwiązania zadziałają... Kwarantannę to my tutaj mamy właściwie cały rok.  

Dopisek redakcji chroberz.info: Szwecja to jednak inny świat jeśli chodzi o podejście do pandemii. W tv można zobaczyć migawki z koncertów w parkach, atmosfera wiosenna, pełno ludzi.

Autor: tg, pb, chroberz.info
Grafika: Rafał, chroberz.info

Polecamy również:

Ludzie: Nie popełniajmy błędów innych! [Wywiad]  
Ludzie: Błagam Was, nie proszę, BŁAGAM, zostańcie w domu! [Wywiad]