„RoadTripBus – w drodze ku realizacji marzeń”, to projekt podróżniczy zainicjowany przez dwoje młodych ludzi Kasię i Wojtka. Skupia on ludzi chcących odkrywać nowe miejsca w Europie, a także w Polsce. Nieodzownym elementem tych wypraw jest Volkswagen T4 Multivan 2.4 D z 1994 roku.

Wraz z pierwszą wyprawą, której celem był Gibraltar, podróżnicy uruchomili bloga pod adresem www.roadtripbus.pl. W sieci dzielą się swoimi wrażeniami z odwiedzanych miejsc, a także służą radą osobom, które chciałyby tak jak oni ruszyć w nieznane.

W ostatnim czasie na blogu można znaleźć cykl artykułów #OdkryjSwietokrzyskie, które mają za zadanie pokazać zarówno największe atrakcje województwa, do których warto jechać i z drugiego końca Polski, jak i miejsca mało znane, o których istnieniu często nie wiedzą nawet ludzie mieszkający w okolicy.

Miło nam, że wśród prezentowanych miejsc znalazły się dwa związane z naszym terenie, tj. Chroberz i Stradów, tym bardziej, że przy pierwszej miejscowości "dorzuciliśmy" swoją cegiełkę w postaci zdjęć :-) Jest to duże wyróżnienie tym bardziej, że RoadTripBus to uznana już marka jeśli chodzi o podróżowanie i szerokorozumianą turystykę. Artykuł ich autorstwa pt. „10 miejsc, które trzeba odwiedzić w województwie świętokrzyskim”, znalazł się na 15 miejscu najpopularniejszych polskich wpisów podróżniczych 2015 roku opublikowanych na łamach National Geographic!

------------------------------------------------

Fragment artykuł
Jednym z miejsc, gdzie Nida jest bardzo widowiskowa jest Chroberz, niewielka miejscowość położona w gminie Złota. W miejscowości tej jest bardzo nowoczesna przystań kajakowa oraz zaplecze turystyczno-rekreacyjne, pozwalające spędzić miło czas w okolicznościach pięknej przyrody. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się też warty uwagi zespół pałacowo-parkowy udostępniony dla zwiedzających. To wszystko spowodowało, że zdecydowaliśmy się umieścić Chroberz jako jedno z miejsc projektu #OdkryjŚwiętokrzyskie.

grafika Chroberz

grafika

Autor: pb, chroberz.info