Pierwsza połowa listopada stał pod znakiem wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości, w tym sportowych.

Pierwszą z nich był Bieg Niepodległości, który odbył się w Kielcach. W gronie 738 uczestników, 42 miejsce zajął Jan Kasza z Chrobrza, w klasyfikacji M40 – było to miejsce 9-te. 292 miejsce zajął pochodzący z Chrobrza Andrzej Szostak (25 miejsce w kat. M50).

W gronie biegaczy były również Panie związane z naszą miejscowością. Joanna Zawłocka (z domu Kowalska), pochodząca z Chrobrza, zajęła w klasyfikacji open 145 miejsce, w kategorii K30 stanęła na podium zajmując wysokie 3 miejsce! Renata Wojtaś (z domu Doroz), również rodem z Chrobrza, uplasowała się na 621 miejscu, a w kat K50 – 7 miejsce.

11 listopada odbył się już po raz dziewiąty Bieg na Grochowiska, który w tym roku otrzymał po raz pierwszy imię historyka, pińczowianina Andrzeja Dziubińskiego. Mocna grupa biegaczy w liczbie 80-ciu stanęła na starcie, bardzo dobrze przygotowanej trasy. W tym gronie nie zabrakło również naszych biegaczy, którzy zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej i swoich kategoriach wiekowych.

Najlepszy wynik uzyskał Hubert Grzywna z Nieprowic, który w klasyfikacji generalnej zajął 2 miejsce, a w swojej kategorii MIII był najszybszy! 10 kilometrową trasę pokonał w czasie 40 minut 19 sekund.

Drugi najlepszy nasz zawodnik to Jan Kasza z Chrobrza, który trasę przebiegł w czasie 41 minut i 59 sekund i zajął 4 miejsce. Do podium zabrakło zaledwie 44 sekund. W kategorii MIV, Kasza był najlepszy!

Panie również w tym dniu pobiegły niezwykle mocno! Joanna Zawłocka była najszybsza w kategorii kobiet – czas 48 minut i 30 sekund!

Siódma w klasyfikacji kobiet była pochodząca z Nieprowic Dominika Grzywna, druga była w klasyfikacji KIV.

Natomiast Renata Wojtaś była trzecia w kategorii K50.

W obydwu biegach zawodnicy mieli do pokonania trasy o długości 10 km.

Autor: Paweł, chroberz.info. Zdjęcia: Urszula Sroka-Kurek, UMiG Pińczów