Obchodom 100-lecia Niepodległości państwa polskiego towarzyszyły różnorakie wydarzenia. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, aby w godny sposób podkreślić wyjątkowość tegorocznych uroczystości związanych z 11 listopada. Oczywiście nie mogło zabraknąć imprez biegowych.

W całej Polsce rzesze sportowców uczestniczyło w biegach niepodległościowych. Wzięli w nich udział zawodnicy związani ze Strzelcem Chroberz.

W Kielcach wystartował Jan Kasza, który w biegu reprezentował 10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej, której jest żołnierzem - ochotnikiem.

W Łodzi w podobnym biegu wziął udział Sławomir Pobiega (pochodzący z Pełczysk) z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, gdzie na co dzień jest żołnierzem zawodowym.

Biegi niepodległościowe nie miały dla naszych zawodników wymiaru rywalizacji sportowej ale miały za zadanie uczczenie tego wyjątkowego dnia i wydarzenia. W przypadku WOT-u był to również cel promujący nową formację wojskową.

Wszyscy zainteresowani służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej mają okazję do wstąpienia w ich struktury. Właśnie trwa nabór.

Służba w WOT dla ochotników jest pełniona rotacyjnie i odbywa się przede wszystkim w czasie wolnym od pracy. Każdy pracodawca z wyprzedzeniem będzie miał możliwość zapoznania się z wykazem ćwiczeń organizowanych w danym roku.

TERMINY POWOŁANIA DLA OCHOTNIKÓW:

  • szkolenie podstawowe: 16.11.2018 r. - 01.12.2018 r.
  • szkolenie wyrównawcze: 24.11.2018 r. - 01.12.2018 r.
  • szkolenie podstawowe i wyrównawcze w systemie weekendowym: od 08.12.2018 r.

Zarobki żołnierza (ochotnika, nie mylić z żołnierzem zawodowym WOT) to 300 zł miesięcznie plus 100 zł za każdy dzień na służbie. Chcecie poznać szczegóły? Możecie zapytać m.in. naszego zawodnika Jana Kaszy, który pozytywnie przeszedł kwalifikację i bierze już udział w ćwiczeniach WOT-u nr. tel. 603 428 908.

Autor: pb, chroberz.info

Jan Kasza podczas biegu w Kielcach
(czerwone spodenki)

Jan Kasza w iegu niepodleglosci

Jan Kasza w iegu niepodleglosci

Jan Kasza w iegu niepodleglosci

Jan Kasza w iegu niepodleglosci

Sławomir Pobiega

Sławomir Pobiega
Sławomir Pobiega po prawej