{like}
22 czerwca w Błotnowoli odbyła się III edycja Pucharu Polski w piłce błotnej, odmianie futbolu zyskującej coraz więcej sympatyków w naszym kraju. Zasady nie są skomplikowane, drużynę na boisku reprezentuje po sześciu zawodników (bramkarz + 5 w polu), natomiast sam mecz trwa 24 minuty (2x12 minut, przerwa 10 minut) i odbywa się na murawie w całości pokrytej błotem.

- Torfowy DrTusz Białystok

Nasza drużyna w składzie: Przemysław Płatek, Paweł Bochniak, Krystian Pawlikowski, Patryk Kwiecień, Mateusz Niedziela, Karol Mierzwiński, Mariusz Wątroba, Szczepan Bednarz oraz Marcin Tomal, mimo iż debiutowała w tego typu rozgrywkach zaprezentowała się z całkiem niezłej strony zajmując bardzo dobre czwarte miejsce.

W pierwszym meczu Strzelec musiał zmierzyć się z aktualnymi Mistrzami Polski w tej dyscyplinie, drużyną z Białegostoku. Reprezentanci Chrobrza bardzo dobrze radzili sobie z utytułowanym rywalem stwarzając sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, jednak musieli uznać wyższość rywala przegrywając 2:0.

Drugim meczem Strzelca był pojedynek z  Geokardem Mietel, który nasza drużyna ostatecznie zremisowała 1:1 - bramkę dla Chrobrza zdobył Paweł Bochniak.

Rywalem Chrobrza w  ostatniej kolejce fazy grupowej była Perła Czarkowy. Dzięki dwóm bramkom zdobytym przez Karola Mierzwińskiego Strzelec zwyciężył 2:0, dzięki czemu awansował do dalszej rundy.

W meczu o trzecie miejsce Strzelec przegrał z All Stars Brzostków, doświadczoną drużyną mającą za sobą starty w rozgrywkach piłki błotnej.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów, o czym może świadczyć wizyta fotoreporterów z Gazety Wyborczej czy Polskiej Agencji Prasowej a  także kamer TVP Kielce.

piłka błotna - GW

Imprezę objął patronatem Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, który co ciekawe wywodzi się z  Błotnowoli. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary oraz nagrody od Urzędu Gminy w Nowym Korczynie. W Pucharze można zobaczyć było m.in. reprezentantów Polski w piłce błotnej, którzy w tym roku w Belgii wywalczyli tytuł Wicemistrzów Europy w tej dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie.