Czas szybko ucieka, jeśli nam się czegoś nie uda zatrzymać w kadrze aparatu lub kamery ulega zatarciu w naszej pamięci. Dlatego tak ważna jest dbałość o fotografie, ich dokładny opis i odpowiednie przechowywanie (dotyczy zarówno tych klasycznych zdjęć jak i tych na nośnikach cyfrowych). Serwis chroberz.info rozpoczyna akcję zbierania archiwalnych zdjęć z Chrobrza i okolic (Wojsławic, Woli Chroberskiej, Aleksandrowa, Zawarży, Rudawy, Nieprowic, Złotej, i innych).

Jeśli masz wątpliwości czy Twoje zdjęcia się nadają to rozwiewam je – każde zdjęcie jest ważne. Zarówno te na których jest cały Chroberz jak i te na których jest tylko fragment, z ludźmi i bez nich, z XIX wieku, jak i nawet z lat 90 – tych XX wieku.

Masz możliwość przesłania skanu? Super, ale jeśli nie to też nie ma problemu podjadę ze skanerem. Masz tylko ksero lub wydruk starego zdjęcia? Również się przyda! 
 
zbieramy archiwalne zdjęcia - plakat 
 
Udostępnij ogłoszenie na facebooku lub tweeterze. Powiedz w domu i znajomym. Zdjęcia z podaniem źródła (z czyjego archiwum pochodzą) będą wstawiane wraz z opisem (kto lub co na nich widać oraz datą wykonania) w specjalnie stworzonej galerii pod adresem: http://stary.chroberz.info/
 
Galeria ma adnotację, że nikt ich nigdzie nie może wykorzystywać, a wszelkie tego typu próby będą „ścigane”.
 
Informacje o nowych zdjęciach będą wstawiane na facebooka oraz w serwisie chroberz.info.
 
Pierwsze zdjęcia są już dostępne pod adresem: http://stary.chroberz.info/
 
Autor: Paweł, chroberz.info

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 459 389 887