Dziś wierni obchodzili Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej, która wprowadza w ostatni etap Wielkiego Postu.

Podczas każdej Mszy Świętej o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Chrobrzu, odbyło się tradycyjne poświęcenie palm, nawiązujące do uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Uroczysta Suma rozpoczęła się przy bramie wejściowej na plac kościelny, gdzie wierni zgromadzili się na poświęceniu palm, a następnie w procesji przeszli do świątyni.

Nie zabrakło również pięknych, ręcznie wykonanych palm. Swoje okazałe prace zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich – KGW Chrobrzanki oraz KGW Nieprowianki. Kolorowe kompozycje przyciągały uwagę i były dowodem dużego zaangażowania oraz pielęgnowania lokalnych tradycji.

Autor: red., chroberz.info

KGW CHROBRZANKI

palmowa

palmowa

KGW NIEPROWIANKI

palmowa

palmowa