Po 52 latach od ukończenia Szkoły Podstawowej w Pełczyskach (gm. Złota) w gościnnych progach świetlicy wiejskiej w budynku remizy OSP Pełczyska spotkali się absolwenci rocznika 1964-1972. 52 lata temu szkolne mury opuściło 22 uczniów, na zjazd przybyło 16. Porozjeżdżali się po Polsce, mieszkają w różnych częściach kraju.

Sobotnie spotkanie 1 czerwca przebiegało pod znakiem wspomnień z lat szkolnych. Dobre humory dopisywały wszystkim i nie opuściły uczestników do późnych godzin wieczornych.

Zjazd, ze względu na to, że szkoła już nie funkcjonuje, odbył się po za jej murami, a jego organizacją zajął się Pan Józef Chmielarz z Pełczysk. Po powitaniu minutą ciszy uczczono pamięć nauczycieli i absolwentów, którzy już odeszli, a wśród nich swoich kolegów: Wiesława Szwarca, Henryka Gasińskiego, Romana Malczyka, Małgorzaty Jałochy, Mirosława Krzemienia. Serdecznie, bukietem kwiatów powitano przybyłą kadrę nauczycielską.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i trwało do późnych godzin wieczornych. Uczestnicy dostali pamiątkowe zdjęcia i postanowili spotkać się ponownie za jakiś czas.

„Każde spotkanie doprowadza do rozstania i tak zawsze będzie, dopóki życie jest śmiertelne. W każdym spotkaniu jest część żalu z rozstania, ale w każdym rozstaniu jest ta sama ilość radości ze spotkania.” - Cassandra Clare

red.

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie