Zakończył się pierwszy tydzień matury w ZSCKR w Chrobrzu. To już drugi rok, gdy abiturienci przystępują do egzaminu dojrzałości w pełnym reżimie sanitarnym. Zdalne lekcje i przygotowania do egzaminów, ograniczony kontakt z nauczycielami oraz innymi uczniami – te nowe realia, z którymi przyszło się zmierzyć młodzieży.

Do wtorkowej matury z języka polskiego przystąpiło 21 osób. Wśród zdających dało się zauważyć lekki stres, ale emocje szybko opadły i okazało się, że matura nie jest taka straszna. Egzamin trwał 170 minut. Tematy z języka polskiego okazały się dosyć zaskakujące. – Czy ambicja ułatwia osiągnięcie celu na przykładzie „Lalki” Bolesława Prusa? Drugi temat brzmiał: „Miasto przyjazne czy wrogie?” na podstawie opisu Łodzi z „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta.

W środę, w egzaminie z matematyki wzięło udział 24 abiturientów. Czasu na zmaganie z „królową nauk” było 170 minut. Po doświadczeniach pierwszego dnia matur stres wśród zdających matematykę był nieco mniejszy. Po zakończeniu dało się słyszeć opinie, iż zadania były jednak trudniejsze niż na marcowym egzaminie próbnym.

W czwartek do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 9 osób. Czasu było nieco mniej niż w poprzednich dniach, bo 120 minut. Praca pisemna dotyczyła m.in. opisania swoich wrażeń po przyjęciu do pracy w nowej firmie.

Przypomnijmy, że w tym roku matura odbywa się tylko pisemnie. Z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowano z egzaminów ustnych.

W przyszłym tygodniu naszych abiturientów czeka jeszcze egzamin na poziomie rozszerzonym z geografii oraz zmagania z językami obcymi – rosyjskim i niemieckim.

Źródło: ZSCKR w Chrobrzu

Matury Chroberz

Matury Chroberz

Matury Chroberz

  • http://chroberz.info/serwis/index.php/aktualnosci/aktualnosci-pod/137-promocyjne/4851-peeling-kawitacyjny-jak-czesto-mozna-go-stosowac