W minioną niedzielę w Złotej odbyły się tradycyjne dożynki gminne. Aktywnie w nich uczestniczyły sołectwa naszej gminy. Jako redakcja serwisu chroberz.info , którego głównym polem działania jest Chroberz i najbliższa okolica, postanowiliśmy się przyjrzeć jak prezentowała się nasza miejscowość na tegorocznym święcie plonów.  

W części artystycznej mogliśmy podziwiać występu zdolnych uczniów z naszej szkoły podstawowej, którzy pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Stępień zaprezentowały ciekawy program wokalno-muzyczny. Publiczność rozgrzewał przebojami we własnej aranżacji zespół śpiewaczy „Przystań”. Można było również dostać płytę zespołu, która wydana została ze środków unijnych. W zespole "Złocowianki" również mieliśmy nasze "akcenty" ;-)

Niezwykle miłe rozstrzygnięcie dla nas miał konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Za najładniejszy został uznany ten z Chroberskiego Stowarzyszenia Kobiet. Wyróżnienie tym cenniejsze, iż konkurencja była naprawdę ogromna, a wszystkie dziewięć zaprezentowanych to prawdziwe dzieła sztuki! Wieniec z Chrobrza będzie reprezentował gminę Złota na dożynkach powiatowych w Michałowie (01.09.2019 r.).

Przepiękny wieniec przygotowały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nieprowicach z naszej parafii. Oprócz tego ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko przygotowane przez KGW Nieprowice i Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet. Nie zabrakło również wystawy nowoczesnego sprzętu rolniczego oraz prezentacji dorobku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu.

Ze sceny wszystkich przybyłych witali mieszkańcy naszej miejscowości wójt gminy Złota Tadeusz Sułek oraz Przewodniczący Rady Gminy Złota Adam Wypych.

Autor: kl, chroberz.info
Zdjęcia: pb, chroberz.info

>> Więcej zdjęć <<