Strażacy z OSP Chroberz zadysponowani zostali do poszukiwań zaginionego 59-letniego mieszkańca gminy Pińczów.

Mieszkanka gminy Pińczów poinformowała policjantów o zaginięciu jej 59-letniego małżonka. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna cierpi na chorobę uniemożliwiającą mu samodzielne funkcjonowanie oraz orientację w terenie. Z tego powodu zdarzało się, że już wcześniej znikał z domu, ale udawało się go szybko znaleźć. Wczoraj jednak rodzina musiała zwrócić się o pomoc do policjantów. Z uwagi na powagę sytuacji do akcji natychmiast zaangażowano kilkunastu policjantów oraz drugie tyle strażaków z Kozubowa, Chrobrza, Młodzaw i Chruścic.

W czasie gdy mundurowi zajmowali się przeszukiwaniem okolicy miejsca zamieszkania, a także innych prawdopodobnych miejsc jego pobytu, na drodze w pobliżu Pińczowa, kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania zaginionego, kierowca tzw. busa zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się mężczyznę. Człowiek na tyle przykuł jego uwagę, że postanowił zabrać go do swojego pojazdu, a następnie dowieźć do jednostki Policji. Tam okazało się, że jest to osoba zaginiona, której poszukuje w sumie kilkudziesięciu mundurowych.

Wydawałoby się, że opisany kierowca wykonał niewielki, nie wymagający dużego zaangażowania gest. Należy jednak zauważyć jak istotnie miał on znaczenie. Dzięki zainteresowaniu obcego człowieka, drugi człowiek mógł bezpiecznie wrócić do domu, gdzie czekali na niego najbliżsi.

Opr. DS. Źródło: KPP w Pińczowie

Znalezione obrazy dla zapytania osp chroberz.info