W naszej archiwalnej galerii pojawiło się 15 nowych zdjęć nadesłanych nam przez panie Elżbietę Piękoś ze Szczecina oraz Alicję Mazurek z Pińczowa. Wśród nich min. unikalna fotografia gorzelni, są również zdjęcia z Młodzaw i okolic Mozgawy. Poniżej prezentujemy kilka z nich.
Autor: pb, chroberz.info
Wykopki na polach w pobliżu Młodzaw Małych. Z tyłu widać fragment kościoła w Młodzawach. Widok od strony południowo-wschodniej. Prawdop. okres międzywojenny. Jeśli posiadasz jakieś informacje dot. zdjęcia prośba o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mieszkanka Chrobrza w tradycyjnym ubiorze odświętnym okres międzywojenny. Zdjęcie nadesłała Alicja Mazurek. Jeśli posiadasz jakieś informacje dot. zdjęcia prośba o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gorzelnia w Chrobrzu lata międzywojenne. Fotografia wykonana od strony północno - zachodniej. Zdjęcie nadesłała Alicja Mazurek. Jeśli posiadasz jakieś informacje dot. zdjęcia prośba o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Młodzawy Małe pradop. okres międzywojenny, po prawej widać bryłę kościoła parafialnego, w dole droga Chroberz - Pińczów. Zdjęcie wykonane od południowego - zachodu. Zdjęcie nadesłała Alicja Mazurek. Jeśli posiadasz jakieś informacje dot. zdjęcia prośba o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sianokosy w Chrobrzu tuż po II wojnie światowej. Pierwsza z lewej stoi Jadwiga Piękoś żona Bogusława, za nią Wiesława siostra Bogusława, z tyłu Julia Piękoś. (arch. Elżbieta Piękoś)
Pozostałe ostatnio dodane zdjęcia znajdziecie pod adresem:
http://stary.chroberz.info/index.php?/recent_pics