Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna publikacja wspomnieniowa związana z Chrobrzem, Wojsławicami i okolicą. Tym razem swoją historią podzielił się z nami Witold Bugajny, rodem z malowniczo położonych Wojsławic.

Pan Witold urodził się w 1929 roku, a historia jego życia, to ta z gatunków gotowych scenariuszy na film. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim, pracował w Kancelarii Rady Państwa, pełnił funkcje prokuratora, a także naczelnika wydziału w Prokuraturze Wojewódzkiej w Warszawie.

Uczestniczył także w międzynarodowych komisjach kontrolno-nadzorczych w Laosie i Wietnamie, a także pełnił funkcję drugiego sekretarza Ambasady Polskiej w Angoli. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem Zwycięstwa i Wolności, a także odznaczeniami wietnamskimi.

Z publikacji dowiadujemy się o Wojsławicach okresu międzywojennego i wojennego. Nie zabrakło również opisów pobliskich miejscowości jak Chrobrza czy Kozubowa oraz Pińczowa. Autor z sentymentem wraca do swoich rodzinnych okolic, nie pomijając ciężkich czasów okupacji niemieckiej.

Kolejne rozdziały przybliżają nam etapy edukacji naszego krajana oraz pracę na misjach zagranicznych, a także ciekawe spojrzenie na zmieniającą się Warszawę, w której pan Witold mieszkał od początku lat 50-tych. Książka jak na razie jest dostępna w kręgach rodzinnych, o możliwości jej nabycia na pewno poinformujemy na łamach naszego serwisu.

Serdeczne podziękowania dla pani Gabrieli Kłap za udostępnienie książki.

Autor: Paweł, chroberz.info

Okładka książki Witolda Bugajnego

fragment książki Witolda BUgajnego, Chroberz, Wojsławice

Wojsławice okres międzywojenny

fragment książki Bugajnego Wojsławice