Drukuj
Kategoria: Aktualności

Bus{like} Zaktualizowany został rozkład jazdy bus, który znajduje się w naszym serwisie. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zmienił się on znacząco, dlatego niezbędna była kompleksowa weryfikacja wszystkich połączeń. Czytelnicy znajdą tam godziny odjazdów busów z Chrobrza (przystanek na skrzyżowaniu Akacjowej z Leśną i Parkową), a także w kierunku Chrobrza z Kazimierzy Wielkiej i Pińczowa oraz rozkład jazdy z Pińczowa do Kielc.

Z rozkładu niestety zniknęły połączenia świadczone przez PKS Busko – Zdrój, który w lipcu 2013 roku został postawiony w stan likwidacji. Przypomnijmy, że firma ta istniała od 1954 roku.

Jeśli chodzi o aktualny schemat połączeń komunikacyjnych dla Chrobrza i gminy Złota, to nie wygląda to najlepiej. Po godzinie 17:00 nie ma już żadnego połączenia w kierunku Pińczowa. Ze stolicy powiatu ostatni bus wyjeżdża w naszą stronę o godz. 17:25. Brak jest też bezpośredniego połączenia do Kielc.

W weekend sytuacja od kilku lat jest taka sama jedynie dwa połączenia do Pińczowa w sobotę i niedzielę i to samo w kierunku Kazimierzy Wielkiej.
Poprawiła się za to flota przewoźników świadczących usługi na liniach biegnących przez naszą okolicę. Dzięki czemu pasażerowie mogą podróżować w lepszych warunkach.

W zakładce dodany został również w formie pdf rozkład w wersji mini.

Ważną uwaga! Rozkład jazdy konstruowany był na podstawie oficjalnych rozkładów przygotowanych przez poszczególnych przewoźników i obserwacji własnych autora. Serwis chroberz.info nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w rozkładach poszczególnych przewoźników.

Wybierając się na którykolwiek kurs proszę się przygotować na to, że różnice (szczególnie w warunkach zimowych) co do godziny odjazdu, mogą sięgać 10 - 15 minut.

Radzę również, jeżeli bardzo zależy Wam na wyjeździe o danej godzinie, o potwierdzenie czy dany kurs jest aktualny dzwoniąc bezpośrednio do przewoźnika.

Jeżeli znajdziecie jakieś nieścisłości co do danego kursu to prośba o kontakt, np. poprzez komentarz pod rozkładem.


Źródło
: pb, chroberz.info, fot. "AS"