Na buskiej pływalni rozegrana została 5 Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Unii Busko-Zdrój, w której składzie jest zawodnik z Chrobrza - Igor Litwiński.

W zawodach wzięli udział pływacy reprezentujący wspomnianą Unię oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Salos Cortile Kielce, Barakudę Starachowice, MUKP Orki MOSiR Kielce, SSiR Centrum Staszów, Towarzystwa Sportowego w Połańcu, UKP Fali Kraśnik oraz UKS Ósemki Toruń. W sumie 83 zawodników w wieku 12 + walczyło w 5 konkurencjach indywidualnych i w sztafecie.

W wyścigu na 100 m stylem klasycznym, w kategorii 13 latków drugie miejsce zdobył Igor Litwiński, natomiast w konkurencji na dystansie 200 m stylem dowolnym Igor był trzeci!

Nasz zawodnik rywalizował również w sztafecie w kategorii 14 latków, w której jego zespół zajął czwarte miejsce.

Ostatnia, finałowa runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odbędzie się 17 października na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Igorowi i Jego rodzicom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne występy.