Ogromny sukces odniósł mieszkaniec Chrobrza, zawodnik miejscowego Strzelca, a także żołnierz 10-tej Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Jan Kasza. W plebiscycie na najsprawniejszego i najwszechstronniejszego żołnierza Obrony Terytorialnej w Polsce zajął wysokie 9-te miejsce! Gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe w 2019 roku odbyła się w ramach szkolenia etatowych instruktorów i wykładowców wychowania fizycznego brygad OT i centrów szkolenia.

Zwracając się do laureatów plebiscytu na najsprawniejszego i najwszechstronniejszego żołnierza OT, gen. dyw. Wiesław Kukuła powiedział: - Naszym celem jest zbudowanie kultury samodzielnego kształtowania sprawności fizycznej wśród wszystkich żołnierzy WOT. Forma pełnienia terytorialnej służby wojskowej nie ułatwia nam zadania. Dlatego tak ważne jest rozwijania świadomości zdrowego stylu życia i nawyku samodzielnego kształtowania sprawności fizycznej.

Przypomnijmy, że Jan Kasza był podstawowym zawodnikiem zespołu seniorów Strzelca Chroberz, po zakończeniu przygody z piłką nożną reprezentuje nasz klub w biegach ogólnopolskich zarówno terenowych, półmaratonach jak i maratonach. Wkrótce opublikujemy podsumowanie dokonań biegowy naszego zawodnika.

Autor: pb, www.gksstrzelec.pl