Już po raz piąty zorganizowano bieg na Grochowiska, który jest imprezą towarzyszącą obchodom rocznicy jednej z najkrwawszych bitew powstania styczniowego. W biegu wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 209!

W tym roku na trasie 10 kilometrowego biegu mogliśmy dopingować liczne grono zawodniczek i zawodników związanych z Chrobrzem i okolicami. Najlepszy rezultat uzyskał Jan Kasza z Chrobrza, który w biegu reprezentował Strzelca Chroberz. W klasyfikacji generalnej zajął wysokie 14 miejsce! Natomiast w klasyfikacji biegaczy z powiatu pińczowskiego zajął 4 miejsce, do podium zabrakło jedynie 39 sekund!

Miejsce 11 – te w klasyfikacji naszego powiatu zajął Zbigniew Majewski z Chrobrza, który startował w kat. do 60 lat. W swojej grupie wiekowej zajął 2 miejsce!

Wśród mężczyzn mogliśmy na trasie oglądać jeszcze Jacka Okopienia, który zajął w klasyfikacji powiatu 39 miejsce.

W biegu brały również udział panie z naszego terenu. Renata Wojtaś była 11 w klasyfikacja kobiet z powiatu pińczowskiego. Katarzyna Karcz zajęła wysokie 20 miejsce, a Paulina Kłap 21. Natomiast Elżbieta Podraza była 7-ma w swojej kategorii wiekowej.

Należy podkreślić, że bieg na Grochowiska z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy nie tylko liczba startujących ale również udział biegaczy z różnych stron kraju i reprezentujących mocne ośrodki biegowe.

Autor: pb, chroberz.info

bieg na Grochowiska

Z numerem 175 Jan Kasza z Chrobrza, 14 miejsce w klasyfikacji generalnej biegu (fot. Paweł)

Na drugim miejscu w kat. M 50, Zbigniew Majewski z Chrobrza (fot. Mirosław Gniady)

Drugi od lewej Zbigniew Majewski, szósty z lewej Jan Kasza. (fot. Mirosław Gniady)