W minioną niedzielę nasi piłkarze odnieśli przekonywujące zwycięstwo nad Victorią 2015 Skalbmierz 3:1 i wskoczyli na pozycje lidera gr. 2 Klasy B.

Strzelec Chroberz - Victoria 2015 Skalbmierz 3:1 (1:0)
Bramki:
Michał Kukla 23' (asysta P.Szczygieł),
Grzegorz Poros 77' (asysta Prucnal). Adam Krupa 84' (z rzutu wolnego),

Skład: Tomasz Wrzoskiewicz — Jan Kasza, Adam Krupa, Rafał Szczygieł, Krystian Lechowski - Karol Grochowina (70 Jacek Doroz), Paweł Prucnal , Szymon Szczygieł, Damian Świżewski (80 Grzesiek Doroz) - Patryk Szczygieł (60 Grzegorz Poros), Michał Kukla (86 Dominik Szostak). Rezerwowy: Dawid Mrożek. Trener: Robert Szczygieł Kierownik Paweł Bochniak. Opieka medyczna: Jakub Kurzep.

Strzelec Chroberz fragment meczu

Do naszego rywala podchodziliśmy z dużym respektem, co sygnalizowaliśmy w sobotniej zapowiedzi meczu. Victoria personalnie wygląda całkiem nieźle jak na warunki B-klasy. W swoim składzie ma doświadczonych graczy takich jak Łakota, Banaszek, Witek, Borek, którzy mają za sobą regularne występy na poziomie III i IV ligi.

Jednak tak jak sobie powiedzieliśmy przed meczem; nasz zespół pracuje solidnie na miarę sowich możliwości i w swoim granie również mamy dobrych zawodników dlatego powinniśmy powalczyć o pełna pulę.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dość ostrożnie. Victoria stworzyła sobie w tej części dwie dobre sytuacje, ale na posterunku był Wrzoskiewicz, a w drugim przypadku strzał zawodnika ze Skalbmierza był mocno niecelny. Nasi piłkarze stwarzali sobie okazje ale brakowało dokładnego wykończenia albo dogrania. Od pierwszych minut dobrze wyglądała współpraca Kukli z wracającym do zespołu Patykiem Szczygłem i to ta para była autorem pierwszego trafienia dla Strzelca. W tej odsłonie meczu szanse miał jeszcze m.in. Rafał Szczygieł, ale w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę wysoko nad bramką oraz dwukrotnie Szymon Szczygieł ale jego strzały wyłapał Adamus.

Drugą połowę zaczęliśmy zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim odważniej, jednak to goście odpowiedzieli bramką Antosa z około 30 metrów. Na szczęście nasz zespół dobrze zareagował i próbował za wszelką cenę wydrzeć 3 punkty. Składne akcje próbowali kończyć zdobyciem bramki Kukla, Prucnal. W 77 minucie wykonywaliśmy rzut wolny z około 25-27 metrów. Do piłki podszedł Prucnal i idealnie dograł do świetnie ustawionego Porosa, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza Czarnocina. Po tym golu poszliśmy za ciosem i świetna dwójkową akcję Kukli z Prucnalem przerwał ręka obrońca Victorii, za co obejrzał żółty kartonik. Gdyby nie jego nieprzepisowa interwencja Prucnal byłby w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. Z rzutu wolnego uderzał Rafał Szczygieł ale jego strzał był mocno niecelny. Goście odpowiedzieli groźnymi akcjami, które kończył ich najlepszy strzelec Witek. Jednak na posterunku był nasz bramkarz.

W 84 minucie do piłki ustawionej na około 25 metrze podszedł Krupa i mocnym mierzonym strzałem pokonał golkipera Victorii. Strzał Adama był z serii tych rzutów wolnych do których przyzwyczaił nas w sezonie 2014/2015, kiedy to stał się ulubieńcem kibiców po efektownych bramkach z rzutów wolnych.

Pod koniec szanse w zamieszaniu podbramkowym na skierowanie piłki do siatki przeciwnika miał jeszcze R. Szczygieł i Poros.

Brawa należą się wszystkim naszym zawodnikom za walkę do końca. Dziękujemy również kibicom za wsparcie!