Prawdziwy festiwal strzelecki mogli zobaczyć kibice, którzy mimo obfitych opadów deszczu wybrali się na stadion w Chrobrzu. Na inauguracje rozgrywek ligowych padło, aż 13 goli, a nasz zespół pokonał GKS Vitalpol Solec-Zdrój 9:4, do przerwy 6:1.

21.08.2016r. (niedziela), godz. 17:00, stadion w Chrobrzu
Strzelec Chroberz – GKS Vitalpol Solec-Zdrój 9:4 (6:1)
9:4 Kamil Góra, asysta Szymon Szczygieł

Strzelec: Tomasz Wrzoskiewicz – Szymon Szczygieł, Krystian Pawlikowski, Adam Krupa, Grzegorz Poros – Sebastian Zając (68 Patryk Kwiecień), Paweł Prucnal, Marcin Karpiński (70 Krystian Lechowski), Jacek Doroz – Grzegorz Doroz (46 Kamil Góra), Michał Kukla (85 Dawid Mrożek). Rezerwowi: Paweł Misztal, Dominik Szostak, Tomasz Jaworski, Przemysław Płatek, Jan Kasza. Trener: Seweryn Sosień. Kierownik: Paweł Bochniak. Wideo: Paweł Wrzoskiewicz. Zdjęcia: Patrycja Milewicz.
Widzów: 40.
Sędziowali: Piotr Król, Jakub Szatan, Filip Brodziński (Podokręg Olkusz)

Inauguracja nowego sezonu w Klasie B wypadła w wykonaniu Strzelca bardzo okazale. Szkoda tylko, że mecz zbiegł się w czasie z gminnymi dożynkami w Złotej oraz ciągłymi opadami deszczu, które skutecznie mogły odstraszyć kibiców. Na szczęście najwytrwalsi pojawili się na naszym obiekcie, a zawodnicy obydwu drużyn dostarczyli im dużej liczby bramek, co jest solą każdego meczu :)

Jeśli chodzi o skład naszego zespołu, to do dyspozycji trenera Sosienia było tego dnia 20 zawodników. Do kadry na rundę jesienną powrócił z wyjazdu za granicę Kamil Góra, po kontuzji Sebastian Zając, z wypożyczenia do juniorów TS 1946 Nidy Pińczów Dominik Szostak, a treningi wznowił nasz wychowanek Tomasz Jaworski. Po stronie ubytków możemy zaliczyć wypożyczonych: bramkarza Marcina Szafrańca do Orlika Szczurowa (brzeska Klasa B) i pomocnika Damiana Musiała (Gród Wiślica – Klasa Okręgowa).

Nasz niedzielny rywal to w teorii beniaminek, ponieważ jak wcześniej pisaliśmy, po wycofaniu Źródła Solec-Zdrój, powołano w to miejsce nowe stowarzyszenie pod nazwą GKS Solec-Zdrój. Zespół opiera się na miejscowych zawodnikach, którzy grali w Źródle. Są także zawodnicy mający występy m.in. w Piaście II Stopnica, Wiśle Nowy Korczyn, juniorach Zdroju Busko-Zdrój czy też w … Strzelcu Chroberz (Arkadiusz Moćko).

Początek meczu był dość nerwowy i to goście wyszli na prowadzenie. Jednak nasz zespół bardzo szybko odpowiedział. Z rzutu wolnego uderzał Paweł Prucnal, lot piłki przeciął jeszcze obrońca gospodarzy i mieliśmy po minucie remis. Strzelona bramka podziałała na nasz zespół mobilizująco i wkrótce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazł się w polu karnym przeciwnika Sebastian Zając, który strzałem głową, od słupka, pokonał bramkarza gości. Kolejne bramki dla Strzelca padały jak na zawołanie, a ich autorami byli Zając, Prucnal i Kukla. Do przerwy wynik 6:1 i zanosiło się na naprawdę wysoki rezultat.

W przerwie za Grzegorza Doroza wszedł Kamil Góra i po przerwie również mogliśmy zobaczyć kolejnych zmienników. Prowadząc wysoko w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie, czego efektem była stracona z rzutu karnego bramka. Jednak szybko podwyższyliśmy za sprawą dobrego dogrania piłki przez Kamila Górę do Zająca, który nie dał szans bramkarzowi Solca. Od tej chwili mogliśmy oglądać radosny futbol. Zaczęliśmy atakować coraz większą liczbą zawodników. W pole karne przeciwników zapędzali się obrońcy, a o zadaniach defensywnych średnio zaczęliśmy pamiętać. Goście mimo wysokiego rezultatu walczyli ambitnie, do samego końca! Po podaniu Prucnala na 8:2 podwyższył dobrze dysponowany tego dnia Zając, ale goście odpowiedzieli dwoma trafieniami. Wynik meczu ustalił Kamil Góra i ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 9:4.

Na uwagę zasługuje również dobra praca trójki sędziowskiej oddelegowanej na to spotkanie z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - Podokręg Olkusz.

Niedzielny mecz przejdzie do historii jako spotkanie ligowe Strzelca w którym padło najwięcej jak do tej pory bramek.

Brawa należą się dla całej drużyny Strzelca, również dla zawodników rezerwowych i całego sztabu RAZEM TWORZYMY ZESPÓŁ! Podziękowania również dla Kibiców, którzy wytrwali całe spotkanie w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych.

Kolejny mecz zagramy w niedzielę 28.08.2016r. w Czarnocinie z tamtejszym LZS-em, o godz. 16:00 i spotkanie to będzie miało charakter derbowy!