Po raz pierwszy w historii młodzieżowych rozgrywek „Copa Chroberica”, czyli Dzielnicowych Mistrzostw Chrobrza w piłce nożnej tytuł mistrzowski wywalczyli reprezentacji z Podzamcza. Po pasjonującej serii rzutów karnych mogli się cieszyć ze zwycięstwa w rozgrywkach.

Tytuł najskuteczniejszego strzelca zdobył Jakub Koziara z Olszyka, a najlepszym bramkarzem został jego kolega z drużyny Michał Wołoszyn. Podzamcze natomiast zaprezentowało dzisiaj skuteczną grę zespołową.

W serii meczów pomiędzy tymi drużynami Podzamcze dzisiejsze spotkanie musiało wygrać. I już po pierwszych 7 minutach meczu jasne się stało, że o wygrają to spotkanie. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra obrońcy Michała Bednarskiego, a w przodzie Grzegorza Lozi. Najlepszy strzelec tego zespołu dzisiaj ukarany 2 minutową karą, wraz z bramkarzem Tomkiem Siemieńcem pomogli swojej drużynie przede wszystkim w serii rzutów karnych.

Natomiast Olszyk dzisiaj był bardzo ospały w swoich atakach. Drużyna nie grała zespołowo, przez co stwarzała sobie stosunkowo mało sytuacji podbramkowych, a gdy już się znaleźli w polu karnym Podzamcza to fatalnie pudłowali. Podsumowaniem słabszego dnia Olszyka była przegrana seria rzutów karnych, która zadecydowała o tytule mistrzowskim.

Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, podobnie wyróżnieni zawodnicy. Natomiast dekoracja medalami nastąpi w przerwie meczu ligowego Strzelca Chroberz z GKS-em Solec-Zdrój 21 sierpnia. Początek meczu godz. 17:00.

12.08.2016r., g15:00 (piątek), stadion w Chrobrzu
Olszyk - Podzamcze 3:7
Dominik Dziura*2, Jakub Koziara*1 - Grzegorz Lzoia*4, Michał Bednarski*2, Daniel Domagała*1

Podzamcze: Tomasz Siemieniec – Grzegorz Lozia, Daniel Domagała, Michał Bednarski.
Olszyk: Michał Wołoszyn – Dominik Dziura, Jakub Koziara, Konrad Stanek.
Sędziował: Paweł Bochniak.