Mieszkanka powiatu pińczowskiego korzystając z popularnego portalu ogłoszeniowego wystawiła na sprzedaż książkę. Niestety kliknęła w link przesłany przez osobę rzekomo zainteresowaną zakupem. Pokrzywdzona myśląc, że loguje się na swoje konto bankowe, udostępniła oszustom dane do bankowości elektronicznej, przez co w ciągu kilkunastu minut straciła wszystkie oszczędności.

W miniony poniedziałek wieczorem pińczowscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące oszustwa. Przypomnijmy, że jest to już kolejne zgłoszenie w okresie ostatnich kilku dni. Tym razem 19-letnia mieszkanka powiatu pińczowskiego za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego chciała sprzedać książkę. Po pewnym czasie skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Kobieta została poinformowana, że w celu sfinalizowania transakcji i otrzymania pieniędzy za książkę musi zalogować się do swojego banku poprzez przesłany do niej link. 19-latka chcąc szybko otrzymać pieniądze zgodziła się na takie warunki transakcji. Kliknęła w przesłany link, który przekierował ją do fałszywej strony banku. Zalogowała się wpisując swoje dane do bankowości elektronicznej. Kilka chwil później już nie mogła zalogować się na swoje konto, bo oszuści zmienili hasła dostępu. Finalnie przy użyciu kodu blik i przelewu bankowego wypłacili  z rachunku ponad 7500 złotych.

Pamiętajmy!

Jeśli ktokolwiek podczas transakcji internetowej dotyczącej sprzedaży lub kupna przekonuje Cię, że aby otrzymać lub uregulować płatność musisz jedynie kliknąć w podesłany link to możesz mieć pewność, że korespondujesz z oszustem. Pod żadnym pozorem nie klikaj w przesłany link. Natychmiast przerwij transakcję. W innym wypadku stracisz swoje oszczędności. Świadomie korzystaj z Internetu.

Źródło: KPP Pińczów

oszust