Ksiądz Waldemar Krochmal, proboszcz parafii Chroberz, w dniu dzisiejszym został odwołany z pełnionej dotychczas funkcji i mianowany proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku.

Ksiądz Waldemar Krochmal trafił do naszej parafii 10 grudnia 2010 roku. Objął funkcję proboszcza po zmarłym 21 listopada 2010 roku księdzu Stefanie Matusie. Okres probostwa księdza Waldemara to czas kilku ważnych przedsięwzięć w naszej parafii, m.in. odbudowa po pożarze z października 2010 roku plebani. Proboszcz był też inicjatorem aby procesja Bożego Ciała, co roku odbywała się w innej miejscowości naszej wspólnoty. Założył również Chroberską Księge Łask. Oprócz tego organizowane były konkursy na palmy wielkanocne,itp. Bardzo dobrze układała się współpraca ze stroną parafialną oraz naszym serwisem.

Parafia w Chmielniku jest siedzibą dekanatu chmielnickiego. Oprócz proboszcza, obsługę pełni trzech wikariuszy oraz Dom Zakonny Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Strona parafii: http://parafiachmielnik.net

Księdzu Waldemarowi życzymy samych dobrych dni w nowej parafii i dziękujemy za serce włożone przez te prawie 8 lat probostwa w Chrobrzu.
Niech Chroberska Matka Boża Wniebowzięta będzie źródłem samych łask.

Autor: Paweł, chroberz.info

ksiądz Waldemar Krochmal Chroberz