Dzisiaj wcześnie rano policjanci pińczowskiej jednostki odnaleźli 75-letniego mężczyznę, który w nocy wyszedł z domu. Sprawnie zorganizowana akcja zapobiegła jego zaginięciu i narażeniu na efekt działania mrozu.

Córka starszego mężczyzny zamieszkałego w gminie Złota telefonicznie poinformowała dyżurnego Policji, że jej schorowany ojciec bez żadnego powodu wyszedł w nocy z domu i oddalił się w nieznanym kierunku. Kobieta zauważyła jego znikniecie kilka godzin po tym jak mówił, że musi wyjść z domu aby załatwić swoją sprawę w Pińczowie.

Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, w tym niską temperaturę powietrza oraz wiek zaginionego sytuacja była bardzo poważna. Do poszukiwań zaangażowano jak największą liczbę policjantów. Dało to szybki efekt, bo już niecałą godzinę od zgłoszenia jeden z patroli odnalazł seniora na terenie innej wsi w pobliżu pól uprawnych. Mężczyzna oświadczył, że planował marsz do Pińczowa, jednak zaraz po wyjściu z domu stracił orientację i w momencie odnalezienia nie wiedział gdzie się znajduje.

75-latek został odwieziony do domu, gdzie zaopiekowali się nim domownicy. Natychmiastowa reakcja policjantów i profesjonalnie przeprowadzone poszukiwania pozwoliły odnaleźć zagubionego, który w przeciwnym wypadku byłby narażony na zaginięcie i działanie niskiej temperatury powietrza, co mogłoby stworzyć zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Autor: D.S, KPP Pińczów

odznaka policyjna