Policjanci pińczowskiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę sklepowej kradzieży, do jakiej doszło na początku września. Ustalenie i odnalezienie mężczyzny było efektem żmudnej i bardzo skrupulatnej pracy funkcjonariuszy. Teraz 41-latkowi grozi kara nawet do 7 i pół roku więzienia.

W pierwszych dniach września pracownicy jednego z samoobsługowych sklepów w gminie Złota zgłosili kradzież. Wynikało z niego, że sprawca nie uiszczając opłaty dokonał zaboru towarów spożywczych i przemysłowych, w tym tekstyliów i wartościowych noży kuchennych na łączną kwotę przekraczającą 1400 zł.

W wyniku żmudnej pracy policjanci już jakiś czas temu ustalili tożsamość podejrzewanego sprawcy kradzieży, który pochodził z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym czasie w miejscu zamieszkania mężczyzny odnaleziono część łupów, czyli noży kuchennych. Niestety sam podejrzewany ukrywał się, aż do wczoraj. Kiedy znalazł się w rękach policjantów  szybko przyznał się do stawianego zarzutu.

Co ciekawe mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które jakiś czas spędził już w zakładzie karnym. Dlatego czyn, o którym mowa popełnił w warunkach recydywy. Za takie działanie ustawodawca przewidział zwiększoną karę, bo aż do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Źródło: DS, KPP w Pińczowie.

odznaka policja gif