Z tygodnia na tydzień powiększają się nasze zbiory archiwalnych fotografii związanych z Chrobrzem i okolicami. Tym razem w galerii pojawiły się zdjęcia z lat międzywojennych i z lat 40-tych. Zapraszamy do oglądania, a jeśli posiadasz jakieś archiwalne zdjęcia to zapraszam do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 427 218


Młodzież z Chrobrza przed stacja kolejki wąskotorowej w Chrobrzu. Górny rząd od lewej drugi Kawiorski, pierwszy z prawej Franciszek Tarka. Górny rząd pierwszy z lewej Tadeusz Piękoś. Lata 30 te. (arch. PawełB)

archiwalne zdjęcie z Chrobrza
Nastolatki z Chrobrza rok 1941 lub 1942. Trzeci z lewej w jasnych spodniach Franciszek Tarka. Zdjęcie wykonane na obecnej ulicy Staropolskiej na wysokości pomiędzy obecna posesją rodziny Koral i Doroz. Fragment w kierunku cmentarza, który widoczny jest w głębi po prawej stronie. Po lewej pola na Niwkach.
Poniżej zdjęcie mniej więcej z tego samego miejsca wykonane 2 maja 2016r. (arch. PawełB.)

atchiwalne zdjecie z Chrobrza
Nastolatki z Chrobrza, rok około 1942. Zdjęcie wykonane przy grobowcu Wielopolskich na cmentarzu w Chrobrzu.  Pierwszy z prawej Franciszek Tarka. W tle widać zabudowania młyna, który stał na miejscu obecnej posesji Bednarskich.
Poniżej widok współczesny 2 maj 2016r. (arch. PawełB.)

archiwalne zdjęcie z Chrobrza
Zdjęcie wykonane w 1942 roku przed grobowcem Wielopolskich na cmentarzu w Chrobrzu. Na zdjęciu Wiktor Tarka z żoną. W okresie międzywojennym i w trakcie wojny pracownik Urzędu Gminy Złota. Po wojnie zmuszony do wyjazdu na Ziemie Odzyskane ze względu na swoja działalność w AK i szykany ze strony komunistów. Zdjęcie po prawej widok współczesny tego miejsca wykonane 2 maja 2016 r (arch. PawełB.)

archiwalne zdjecie z chrobrza
Zdjęcie wykonane na przełomie lat 30-tych i 40-tych na mostku (wtedy drewnianym), prowadzącym od kościoła w Chrobrzu do plebani nad obecna ulicą Podzamcze. Drugi od prawej Franciszek Tarka.  Po prawej widok współczesny wykonany 2 maja 2016r. (arch. PawełB.)

archiwalne zdjecie z chrobrza
Zdjęcie wykonane na przełomie lat 30-tych i 40 - tych przy drzewie które do niedawna jeszcze znajdowało się koło kościoła chroberskiego (na zdjęciu widać mur obok naszego kościoła). po lewej stronie  od drzewa, za murem znajduje się na tej wysokości budynek dawnej organistówki, szkoły powszechnej i ośrodka zdrowia, obecnie własność państwa Piątków. Zdjęcie po prawej widok współczesny 2 maja 2016r. (arch. PawełB.)


>> Galeria zdjęć - ZOBACZ <<
(zdjęcia dodane ostatnio, są na końcu galerii)