W minioną sobotę pińczowscy policjanci w kontrolowanym pojeździe znaleźli susz roślinny, który zawierał zabronione substancje narkotyczne. Za ich posiadanie zatrzymanym dwóm 20-latkom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Patrolujący okolice Gacek policjanci zwrócili uwagę na samochód Mitsubishi, którego kierujący na widok policyjnego radiowozu próbował uniknąć konfrontacji z funkcjonariuszami. Mundurowi postanowili zatrzymać jego kierowcę do kontroli drogowej, ale ten nie reagował na żadne sygnały i kontynuował dalszą jazdę. Klucząc po uliczkach niewielkiej miejscowości wjechał w ślepy zaułek, z którego nie miał już wyjazdu. Wówczas mundurowi mogli przystąpić do kontroli. W samochodzie znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. 20 – letni kierowca wyjaśniał, że chciał uniknąć kontroli, ponieważ nie ma prawa jazdy. Natomiast pasażer do którego należał pojazd nie miał z kolei niezbędnych dokumentów samochodu. Zarówno kierowca jak i właściciel mieli jeszcze jedną tajemnicę, którą chcieli ukryć przed stróżami prawa. W samochodzie znaleziono bowiem słoik z suszem roślinnym, zawiniątko papieru z tą samą substancją oraz szklane lufki wykorzystywane do jego palenia. Wstępne badania wskazały, że susz zawiera marihuanę, której posiadanie jest zabronione. Kierowca pojazdu oraz pasażer twierdzili, że znalezisko to zwykła herbata, jednak to już wyjaśnią kolejne specjalistyczne badania laboratoryjne.

Jeśli potwierdzi się, że jest to narkotyk obu 20–latkom grozi kara do 3 pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za wykroczenia niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień oraz dokumentów pojazdu.

Autor: DS, KPP Pińczów.

odznaka policji