W poniedziałek w gminie Złota policjanci pińczowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym, który miał prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami oraz kara wysokiej grzywny.

Mimo, iż zaraz po rozpoczęciu kontroli mundurowi byli pewni, że kierowca jest nietrzeźwy, to wynik badania bardzo ich zaskoczył. Urządzenie, którym dysponowali wskazywało maksymalny odczyt tj. ponad 4 promile. Po ponownym badaniu innym urządzeniem okazało się, że 36- letni mieszkaniec Pińczowa ma prawie 4,5 promila alkoholu w organizmie. Choć mężczyzna był jeszcze w stanie nawiązać kontakt, to z całą pewnością nie powinien znaleźć się za kółkiem. Tym bardziej, że już wcześniej miał zatrzymywane prawo jazdy za kierowanie pojazdem na tzw. podwójnym gazie.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami oraz kara wysokiej grzywny.

Opr. DS,KPP w Pińczowie