Drukuj
Kategoria: Aktualności
W sobotę 21 września 2013 r. odbył się spływ kajakowy na zakończenie sezonu kajakowego  zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania PONIDZIE w  ramach Projektu Współpracy „Atrakcje Krajoznawczo – Turystyczne –Inicjatywa Wspólna” Spływ rozpoczął się o godzinie 10.00 w  Pińczowie za mostem. Nad jego brzegiem kilkudziesięciu uczestników otrzymało sprzęt wodny: kajaki, wiosła, kapoki, worki wodoszczelne  oraz instrukcje od ratowników o zasadach bezpieczeństwa na wodzie po czym wyruszyliśmy przed siebie.
 
Pogoda dopisała! Niebo lekko zachmurzone, słońce się przebijało a temperatura wahała się w okolicy 18 stopni C. Rzeka Nida wije się w malowniczym wąwozie otoczonym drzewami. Jest to przepiękny teren- bardzo dziki, który zgodnie z zapowiedziami urozmaicał nam spływ wieloma naturalnymi przeszkodami.
 
Po przepłynięciu około 8 km zorganizowaliśmy mały odpoczynek w miejscowości Kowala. Po kilkunastu minutach ruszyliśmy dalej. Przed nami pozostała połowa drogi. Po dopłynięciu do Chrobrza i po oddaniu sprzętu przeszliśmy pod namiot, gdzie czekała na nas pyszna zupa grochowa oraz przygotowany grill z kiełbaskami.
 
Dopisała pogoda, uczestnicy oraz humory, kolejny spływ kajakowy zapisuje się w naszej historii jako bardzo udany!
Wszystkim gościom i uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałą zabawę!


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spływu (galeria zdjęć)

Źródło: lgdponidzie.pl