21 października 2012r. w naszej parafii odbył się odpust ku czci Jana Kantego.
 
Tego dnia dostojnym gościem w naszym kościele był Ks. Bp Marian Florczyk, który przybył w związku z podsumowaniem wizytacji parafii. Szacownego gościa powitał Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal, gospodarz gminy Złota Wójta Tadeusz Sułek oraz przedstawiciel wspólnoty parafialnej Bożena Krawczyk. Nie zabrakło również pocztów sztandarowych – OSP Nieprowice oraz Pań z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich. Oprawę muzyczną przygotował organista Łukasz Kosała oraz zespół „Ponidzianki” z Chrobrza.
 
W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Biskup spotkał się  z dziećmi, skierował do nich Słowo Boże, oraz udzielił dzieciom błogosławieństwa.
 
Po Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Biskup modlił się modlitwą różańcową wspólnie z parafianami na cmentarzu w Chrobrzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tutejszym cmentarzu.
 
Sumę odpustową Ks. Biskup odprawił w intencji parafian. Słowo Boże skierował do dorosłych nawiązując do przeszłości, tradycji, historii i wiary naszych przodków.
 
W naszej Galerii prezentujemy 76 zdjęć z Wizytacji Księdza Biskupa Mariana Florczyka w naszej parafii oraz z uroczystości odpustowych. Fotorelacja przedstawia najważniejsze momenty z podwójnego święta jakie miało miejsce w naszej parafii 21 października.