Co pewien czas w naszym serwisie pojawiają się doniesienia o kolejnych kierowcach zatrzymanych pod wpływem alkoholu. Nie inaczej jest tym razem, z tym że mowa o rowerzystach. W Chrobrzu policjanci zatrzymali do kontroli 26 latka z gminy Złota. Jak się okazało delikwent miał w organizmie 2 promile. Nieco „gorszy” wynik zanotował 48-letni kierowca jednośladu w Pełczyskach. Tutaj badanie wykazało „jedynie” 1 promil w wydychanym powietrzu.

 

Źródło: chroberz.info

Apel policji

Kierowco pod żadnym pozorem nie wsiadaj za kierownicę po wypiciu alkoholu!!!! Rowerzysto pamiętaj – Ty również jesteś uczestnikiem ruchu drogowego. 

Pińczowska Policja Apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymanie się od jazdy po spożyciu alkoholu czy też na tzw. kacu. Będąc w takim stanie ryzyko spowodowania wypadku drogowego jest duże i może stać się przyczyną wielu tragedii.

Przypomnimy, że mimo wzmożonych kontroli drogowych kierujący pojazdami i rowerami nadal lekceważą nasze przestrogi. Niestety, skutki takich zachowań bywają tragiczne. Pińczowscy policjanci od początku 2012 roku zatrzymali 80 nietrzeźwych kierujących w tym także rowerzystów. To potencjalni sprawcy najpoważniejszych zdarzeń drogowych.

Kierowco nie zapomnij o tym, że już sam fakt prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo z art. 178 a Kodeksu Karnego, za popełnienie którego można zostać pozbawionym wolności na 2 lata. Podejrzany o popełnienie tego przestępstwa traci prawo jazdy.

Nietrzeźwemu kierującemu, który spowoduje wypadek śmiertelny grozi nawet 12 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich! 

Widząc osobę nietrzeźwą wsiadająca do pojazdu czy też na rower nie bądź obojętny zareaguj dzwoniąc na Policję pod numer 997 lub 112.

Twoja czujność zapewni bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, a być może uratuje komuś życie.